عنوان ندارد

عنوان یک کلم ی عربی هست؟!

آمده بودم که بعد از مدت ها به روز کنم اما با نگارش اولین کلمه ( عنوان ) به این فکر افتادم که چرا نباید به جای این کلمه ی عربی که نه تلفظ زیبایی داره و نه ظاهری خوشایند از کلمه ای فارسی استفاده کنم؟! و وقتی نتونستم جایگزین فارسی مناسبی براش پیدا کنم به این فکر کردم که چرا این قدر نسبت به فرهنگ خودم و زبان چند صد ساله و پربار فارسی بیگانه هستم؟ چرا به کار بردن کلمه ی رخ به جای واژه صورت به نظرم یه جوری میاد در حالی که نیم رخ واژه ی آشنایی هست برام ؟ اسم فولدرای (پوشه) موسیقیم موزیک هست وقتی کلمه های زیبای  آهنگ  و ترانه وجود دارند؟  خیلی بی تفاوتم به فرهنگم به هویت ملیم به زبانم به همه اون چیزایی که نشونه ی ایرانی بودنم هست باعث تفاوتم از بقیه ملت هاست ...

چقدر بی تفاوتم ! چقدر بی تفاوتیم و می خواهند که بی تفاوت باشیم!!!

 

/ 2 نظر / 22 بازدید
هلو !!!

خب به جای عنوان از تیتر استفاده کن چون کاملا فارسیه ... از خانواده ی اون هم می شه تیتراژ اشاره کرده که صد در صد فارسیه .... یه چیزی رو هم فراموش نکن ... این که یه زبان چقدر از کلمات دیگر زبان ها استفاده کرده باشه مهم نیست ...چون این کار به غنای اون زبان کمک می کنه ... مهم اینه که اون زبان در وام گیری هاش از زبان های دیگه گم نشه و خودش رو فراموش نکنه ... باید قطعات خارجی رو توی خودش هضم کنه نه توی اونا هضم شه ...اونوقته که یه فرهنگ مثل زبان انگلیسی هرساله هزاران کلمه ی جدید از فرهنگ های دیگه به دایره ی لغاتش اضافه می کنه و همونها رو به همون ملت ها مجددا صادر می کنه!!!

هلو !!!

در ضمن به نکته ی خوبی اشاره کردی ... اگه نمی خواستن بی تفاوت باشیم که برای بیرون بودن یه تار موی دخترا این همه قشون کشی به نامهای مختلف امنیت اجتماعی و گشت ارشاد و ... راه نمی انداختن در حالی که کیلو کیلو انواع و اقسام مواد مخدر در رنگ ها و نام های مختلف مثل نقل و نبات بین جوان ها توزیع می شه ... بهتره ملت خواب باشن و خمار ... بی تفاوت و بی رگ دوستی می گفت اونقدر مواد زیاد شده که اگه تا برسم سر کوچه مواد زودتر گیرم میاد تا نون!