این وبلاگ متعلق به مطهره خانم می باشد

/ 16 نظر / 22 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حميد

و در نتيجه وقتی اين آقای شاغل برای خودش همسری اختيار می کنه يعنی زنی رو در مال و اموالش شريک کرده و هر چی اون مرد پول در بياره مال اون زن هم هست ... و در نتيجه اينطوری ميشه که يک خانواده و در نتيجه اون يک جامعه و در نتيجه اون يک کشور و متعاقب اون يک دنيا خوشبخت خواهد شد! (نتيجه گيري های رو حال کرديد؟!؟!؟) خب! اينايی که گفتم تازه گوشه هايی از بحث اقتصاد و زن بود!! در اين مورد اگر سئوال يا نکته مبهمی وجود داشت بنده در خدمتم! آدرسمو که داريد!!! حالا بريم سراغ بقيه ش ... !

حميد

دوم. حقوق و اقتصاد: ۲. شايد بشه اينم توی همون اقتصاد آورد اما از اونجايی که مقدارکی بحث حقوقی ميشه و اخيرا هم مانور زيادی از اين جهت در بين فعالان حقوق زن انجام شده بهتر ديدم که بطور جداگانه در موردش بنويسم. ديه و ارث ... اينو که توضيح بدم حتما متوجه خواهيد شد که چقدر همه چيز به هم ربط داره. سعی می کنم کوتاه و مختصر بگم. حرفای قبليم در مورد شاغل بودن آقايون و عدم دخالت خانم ها در اقتصاد رو که يادتونه؟ با در نظر گفتن همون فرضيات ... در هر خوانواده منبع درآمد آقايون هستن. بطور کلی اقتصاد خانواده دست مرد يا مردهای خونه ست. پس به نظر من اصلا غيرعادلانه نيست اگر به مرد دوبرابر زن ارث برسه. اصلا غيرعادلانه نيست که ديه مرد بيشتر از زن باشه. برعکس معتقدم اين عين عدالته. مشکل خانم ها توی اين زمينه ارزش گذاری روی آدمها از روی پولی که بهشون تعلق ميگيره ست!! به نظرم خيلی احمقانه و عین کوته نظريه که يک آدم فکر کنه پول ديه يعنی مقدار ارزشی که جامعه يا حکومت برای اون شخص قائله! اگر اينطوری می بود مثلا ديه ابوعلی سينا بايد بيشتر از من می بود!‌ مولانا بيشتر از فلانی ... آقای دکتر بيشتر از يک کارگر ساد

حميد

در حالی که اصلا اينطوری نيست. ارزش انسان ها يکسانه. اصلا به نظر من اين کاملا به نفع زنه. کاملا به نفعه زنه. مرد که ميميره قطعا به خودش که از اون پول چيزی نميرسه پس پولش ميرسه به خونواده ش، میرسه به زنش تا راحت تر زندگی کنن ... در حالی که وقتی زن فوت میکنه (منظور از فوت و مرگ در مواردیه که شامل ديه ميشه) نصف دیه مرد به خونواده اون زن میرسه چرا؟ چون مرد کار می کنه! خدا می گه دندت نرم برو کار کن! و اینم گفتم که چون مرد نون آوره خونه ست وقتی میمیره پول بیشتری به خونواده ش میرسه چون خرجی خونه توسط اون مرد تامین میشده اما وقتی زنی میمیره از اونجایی که فعالیت اقتصادی ای نداشته بنابراین دیه کمتری بهش میرسه. از همه اینا که بگذریم زن اگر ازدواج کرده باشه نفقه میگیره و در صورت مرگ همسر هم اون نفقه به گردن خونواده همسر می افته. مهریه هم همینطور. زن اگر همسرش فوت کنه می تونه مهریه رو از خانواده همسرش طلب کنه. اما اگر زنی بمیره هیچی از اون زن به مرد نمیرسه به جز نصف دیه یک مرد! پس این باز هم به نفعه زنه و اگر بخوایم مثل فعالان حقوق زن نگاه کنیم بی عدالتی مطلق به مرد!!

حميد

همه اینا در مورد ارثیه هم صدق می کنه. دختری که در خونه پدرش زندگی می کنه بعد از فوت پدر نصف پسر خونه ارث می بره چون بعدش ازدواج می کنه و علاوه بر اون ارث، مهریه، نفقه و خیلی چیزای قراردادی دیگه هم داره. در حالی که پسر اون خانواده فقط همون ارث رو داره و در صورت ازدواج هم پول همون ارث هم با زنی تقسیم میشه. از اونجایی که ازدواج امریست واجب و هیچ مردی نمی تونه ازدواج نکنه پس دقیقا هر چی که مرد درآمد کسب کنه حالا چه از راه دیه یا ارث به همسری که قرار باهاش ازدواج کنه میرسه. و این زنها هستن که کلی خوش به حالشونه!! تو رو خدا بی عدالتی رو می بینید!!!! باید برم مکتب خمنیسم رور تاسیس کنم!!!

حميد

سوم. حقوقی ۳. بحث در مورد متعه (ازدواج موقت، صیغه و....) و تعدد زوجات برای مرد. البته این رو هم نمیشه منفک از اقتصاد دونست چون باز هم به اقتصاد ربط پیدا می کنه اما به همون دلیلی که دیه و ارث رو جداگانه مطرح کردم اینم جداگانه مطرح می کنم. یک سئوال! شما خانمید (قطعا این وبلاگ هم متعلق به شماست!) ... سئوال من اینه: شما به عنوان یک خانم آیا توانایی (عرض کردم توانایی) این رو دارید که در آن واحد 2 مرد رو دوست داشته باشید؟! اگر تونستید، من به شما هر چی که بخواید میدم!! این غیر ممکنه! غیرممکن! این خاصیت زنانگیه شماست. شما نمی تونید در آن واحد دو شخص مذکر رو دوست داشته باشید. البته اینا جدای از اعضای خانواده ست. در صورتی که شما ازدواج کرده باشید، به خصوص اگر روزهای اول زندگی مشترکتون رو شروع کرده باشید غیر ممکنه که به مرد دیگری علاقه مند بشید. حتی حضرت یوسف رو با تمام زیبایی هاش هم بیارن پیش شما، اصلا بهش نگاه هم نمی کنید!!! این خصلت شماست. خوب یا بد. یکی از دلایلی که خانم ها به همسرشون خیانت می کنن همینه. اونا یکی دیگه رو دوست دارن! به همین راحتی!!

حميد

اما عکس ای قضیه ... من یک مردم ... به جان خودم غیر ممکنه بتونم فقط یک نفرو تو ذهنم داشته باشم!!!! نمیشه! نه من ... همه مردهای دنیا. هر مردی که میگه من حتی فکر برقراری رابطه جنسی با یک خانم دیگه به جز خانم خودمم نمی کنم دروغ میگه! به جان خودم دروغ میگه!! کافیه زمانی که با دوستان مجردی میرن بیرون یک میکروفن وایرلس توی لباسش بذارید!!! همه اینا رو گفتم ... اما یک چیزی این وسط هست که خیلی مهمه. اونم اینه: دوست داشتن با رابطه جنسی برقرار کردن فرق می کنه! زنی که بتونه اینو درک کنه من می پرستمش!!!!!! در شرایط عادی (تاکید می کنم در شرایط عادی) خانم ها در ارتباط با جنس مخالفشون به چیزی بیشتر از رابطه جنسی می اندیشن. بیشتر از اینکه صرف خود رابطه جنسی مطرح باشه رابطه عاطفی نقش داره. باز هم میگم در شرایط عادی شما هیچ زنی رو نمی بینید که با مردی که دوست نداره رابطه جنسی برقرار کنه یا برعکس در شرایط عادی هیچ زنی رو نمی بینید که کسی رو که باهاش رابطه جنسی برقرار کرده دوست نداشته باشه.

حميد

رابطه جنسی و سکس برای خانم ها بیش از اونکه صرفا یک نیاز جنسی و غریزه باشه یک نیاز عاطفی و تقریبا محترم و مقدسه. خانم ها دوست داشتن یا به اصطلاح خودشون عشق و عاشقی رو همراه با رابطه جنسی می دونن. در حالی که برای آقایون تقریبا برعکسه. برای مردها عشق و عاشقی و دوست داشتن یک چیزه رابطه جنسی یک مقوله دیگه ست. مردها برای سکس داشتن با یکی الزاما نباید اونو دوست داشته باشن! خیلی احمقانه و مسخره ست که در جوامع غربی مردا عملا هر کاری دلشون می خواد می کنن ... اونم بدون هیچ تعهد و قیدی ..بعدشم خودشون رو مرد خونواده می دونن و معتقدن بهتر از ما مسلموناست که قانون بهمون اجازه میده هر چی دلمون میخواد صیغه داشته باشیم. خب آخه احمق! (با اون خارجی ام ها!) صیغه هیچی که نداشته باشه حداقل چارچوب و حدودی رو برای رابطه تعیین می کنه! هر دمبیلی که نیست! صیغه بنا به خواست طرفینه نه اتحادیه روسپیگران! صیغه روسپی گری نیست که نرخ داشته باشه! از خود همونا که ادعای آزادی دارن آزاد تره.

حميد

کسی که صیغه میشه نباید دختر باشه اگر هم دختره باید با اجازه پدر باشه که پدر عمرا اگه اجازه بده ... باید شوهر نداشته باشه ... باید سه ماه از آخرین رابطه جنسیش گذشته باشه و اصطلاحا عده نگه داره تا اگر از رابطه قبلی بچه ای بوجود اومده پدر اون فرزند مشخص باشه نه مثل جوامع غربی که تقریبا نصفشون حرومزاده ن! و این حرومزادگی آدمهایی رو تحویل جامعه میده که عامل بزهکاری میشن. مبلغ و زمان محرمیت در صیغه بدون خواست زن محقق نمیشه. در حالی که در جوامع غربی که خودشون رو محد آزادی می دونن چیزی که اتحادیه تعریف می کنه یا فروشگاه یا هر چیز دیگه. فکر کنم تا حدودی از بحث دور شدم! در مورد میل شدید جنسی آقایون داشتم می گفتم. حالا خدایی که این موجود رو خلق کرده و از خودش بهتر به نیازهاش واقفه داره راه میذاره جلوی پای مخلوقش ... میگه میل جنسی داری؟ در درجه اول سعی کن با همسرت باشی ... اگر شخص دیگری رو می خوای و به همسرت ارضا نمیشی برو صیغه کن. اینطوری هم نیاز تو برطرف میشه و هم یکی دیگه به نوایی میرسه.

حميد

در قدیم و همون زمان صدر اسلام که قوانین اسلام عینا و به درستی اجرا میشد باکره بودن یا نبودن دختر شرط ازدواج نبوده. و اهمیت چندانی نداشت اگر شخصی که ازدواج می کنه باکره باشه یا نه ... برای همین افرادی که برای ازدواج موقت می موندن اکثرا یا مسن بودن یا کلا در شرایطی بودن که امکان ازدواج دائم براشون مهیا نبوده برای همین مردانی که ازدواج موقت می کردن هم یه خیری به خودشون میرسوندن هم خیری به دیگری. منهای بحث جنسیش اون موارد استثنای اقتصادی که مرد و سرپرستی نداشتن تا از پس مخارجشون بر بیان با این کار تا حدودی مخارجشون هم تامین میشده. اینطوری جامعه به گناه هم کشیده نمیشه و نمیشده. چون لزومی نداشته زنی برای پول در آوردن بره تن فروشی و روسپی گری کنه. (تا حدودی تفاوت روسپیگری و صیغه کردن رو توی کامنت قبلی گفتم) بنابراین این بحث رو هم میشه به پاسخی منطقی در جواب نیاز جنسی مرد عنوان کرد. مردی که نیاز جنسیش انتهایی نداره.

حميد

تا حدودی به مواردی اشاره کردم. خیلی نقص داره. خیلی چیزا رو هم نگفتم. حقیقتش این آخرا دیگه نفهمیدم چی گفتم! آخه خوابم میاد! از ۱۲ و ۵ دقیقه شروع کردم تا الان! فکر کن ...! حرف برای گفتن زیاد داشتم البته منظورم زیادتر از اینه! ببخشید که اینجا رو به هم ریختم و شلوغ کردم! نمی دونم تا چه حد موفق شدم منظورم رو به شما برسونم اما به هر حال اگر نقصی وجود داشته باشه قطعا از جانب منه نه قوانین و دستورات اسلام. فقط خواهش می کنم در مورد این مسائل فکر کنید. حرفای خودمو نمی گم. کلا ... یک عده خانم بنا به دلایلی حرفایی می زنن که شاید خودشون هم بهش اعتقادی نداشته باشن. نگاهی گذرا به زندگی فعالترین فعال حقوق زن نشون میده که خودشون تا چه حد موفق بودن. آخرش که چی؟! نهایت این آزادی ها و خواسته های زنانه به چی میرسه؟ چی رو می خواد ثابت کنه؟! این روزا بازار کاسبی زن و مرد داغه! مراقب خودتون و افکارتون باشید. روی حرفای منم فکر کنید. اگر جایی رو اشتباه گفتم و یا شبهه انگیز بوده بگید تا هم من از اشتباه در بیام و هم مسئله برای شما روشن بشه. پایدار باشید ...